, Dyskont Plus sklep 

Dyskont Plus sklep

Indie — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress


Zgadzam się, że kwestia powstania Biedronki w Baborowie to tylko kwestia czasu. Akuart nie przepadam za tym sklepem ale to niestety właśnie ci Portugalczycy są absolutnym hegemonem w polskim handlu i pozerają wszystkie inne sieci handlowe stające im na drodze(już bodaj wchłonęli sieci sklepów Plus).
Piszę niestety, bo jakos nie mogę się do Biedronki przekonać.Ciepłe piwo(no chyba mogliby zainwestować w lodówki), po dwa produkty na krzyż z danej dziedziny-jak kasza to jedna, jak ryż to też tylko jeden rodzaj; beznadziejna chemia-obawiałbym się używać kosmetyków z tej sieci; tragiczne warzywa i owoce( o ile to coś co tam jest można eufemitycznie tak nazwać).

Przecież to tylko dyskont - taki sam jak Lidl i jak inna słynna sieć niemiecka ALdi. Trochę śmieszne jest gdy słucham od Polaków, jakie to świetną chemię kupili w Niemczech (właśnie w ALdi) a przecież to taki sam chłam jaki sprzedaje Biedronka. Dyskont jak to dyskont - szerokiego wyboru nie ma, ale można kupić również tanio produkty markowych firm Morliny, Sokołów, Kamis czy Pudliszki. Mimo wszystko.....

Niemiecka sieć dyskontów Aldi otworzy na Śląsku swoje centrum dystrybucyjne, z którego będą zaopatrywane sklepy należące do niemieckiego operatora sklepów.

Pierwsze 20-30 sklepów sieci Aldi ruszy w Polsce w ciągu najbliższych kilku tygodni. Placówki handlowe powstaną w rejonie Warszawy i Łodzi, na Śląsku i w okolicach Poznania.

Obecnie na polskim rynku działa kilka sieci dyskontowych w tym: Biedronka, Lidl, Plus oraz Netto.

Sieć Aldi ma ok. 7,5 tys. sklepów w 15 krajach świata - także w USA, Australii czy Wielkiej Brytanii.

Sieć niemieckich dyskontów Lidl w Polsce jest na sprzedaż, a najpoważniejszym kandydatem do ich przejęcia jest Aldi – napisała Rzeczpospolita. Według dziennika, wartość transakcji ma sięgać 250 mln euro. Żadna ze stron nie potwierdziła tych informacji.
"Rz" pisze, że lista zainteresowanych kupnem Lidla dopiero się tworzy. Wśród chętnych do przejęcia oprócz Aldiego wymieniany jest francuski Auchan, który rozwija format dyskontowy A-Tak.

Sieć Lidl należy do niemieckiej grupy Schwarz, której roczne przychody wynoszą około 50 mld euro. W Polsce ma około 260 sklepów, a jej przychody rosną w mało imponującym tempie kilkunastu proc. rocznie (w 2007 r. wzrosły do około 1,9 mld zł). Tymczasem kanał dyskontowy ma u nas bardzo duży potencjał. Według agencji badawczej Euromonitor International, wartość zakupów w sieciach dyskontowych wzrośnie o 20 proc. do ponad 17 mld zł. Liderem jest należąca do Jeronimo Martins Dystrybucja Biedronka z ponad tysiącem placówek. Jeśli dojdzie do transakcji, Lidl będzie kolejną siecią, która zrezygnowała z polskiego rynku detalicznego. W grudniu ub.r. Biedronka przejęła markety Plus, a w ciągu ostatnich dwóch lat z Polski wycofały się holenderska grupa Ahold oraz francuskie sieci Geant i Liderprice.

źródło: Wiadomości Handlowe

Wygląda na to, że po Minimalu i Hypernovej szyldy w K-K zmienią kolejne sklepy (Lidl i Plus). Sieć Plus została sprzedana właścicielowi sieci Biedronka, ale planuje on stworzyć zupełnie nowy brand dla przejętych sklepów.Widziałam banner na tej kamienicy,gdzie kiedyś była księgarnia Matras,a dawno dawno temu Dom Dziecka.

Konkretnie był to sklep "Dom Dziecka" - za bajtla zawsze biegliśmy na koniec sklepu oglądac zabawki.

Co prawda de iure to Ruda Ślaska, ale to prawie jak w Chorzowie Batorym - przy autostradzie, obok dyskontu Plus powstaje zajazd z hotelem, a na przeciw Plusa Stacja serwisowa z zapleczem biurowym (dla tirów jak sądzę).


Banex nigdy nie bedzie hipermarketem a Biedronka jest tylko tzw. dyskontem.
Wydaje mi się, że wszystkie sieci handlowe w Polsce nazywane są supermarketami, dlatego Biedronka też nim jest. Chyba nie istnieje oficjalnie pojęcie hipermarket. To znaczy istnieje w takim sensie, że możemy nazywać supermarkety hipermarketami i odwrotnie, ale oficjalnie mówi się supermarkety. Też zawsze dzieliłem te sklepy na supermarkety i hipermarkety tzn. Plus i Biedronka - supermarket, Real i Tesco - hipermarket. Tymczasem i mniejsze jak Biedronka, i duże jak Real to supermarkety.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Dyskonty Plus znikną, będzie więcej Tesco?
200 dyskontów Plus działających w całej Polsce wkrótce przestanie istnieć. Niemiecki właściciel Tangelmann wystawił je na sprzedaż. Nieoficjalnie wiadomo, że w kolejce chętnych już ustawili się Carrefour i Tesco, które chcą w ich miejscu stworzyć sklepy pod swoją nazwą.

Plus to trzecia co do wielkości w Polsce sieć tzw. dyskontów, czyli sklepów sprzedających towar wprost z palet, bez wykładania go na półki. Kupisz w nich wszystko, od środków czystości po bułki, ale zwykle jest niewielki wybór między danymi produktami - najwyżej po kilka różnych płynów do mycia naczyń, proszków do prania czy margaryny. Z konkurencją wygrywają za to najniższymi cenami.

Niestety, choć "Plusów" w Polsce jest aż 200, nie mogą one pochwalić się zbyt wysokim zyskiem za ubiegły rok - zauważa "Rzeczpospolita". Niemiecki właściciel, grupa Tangelmann, zdecydował się więc wystawić je na sprzedaż. Nieoficjalnie gazeta dowiedziała się, że chętni są na nie Carrefour i Tesco.

Sprzedaż nie oznacza, że sklepy znikną. Będą funkcjonować, ale pod nową nazwą. Może się też okazać, że zamiast tanich dyskontów będą to punkty pod nazwą nowego właściciela. Oferujące mniej towarów niż supermarkety, za to w podobnych, niższych często niż w małych sklepikach cenach.

Agnieszka Kozera
dziennik.pl